Bg


Opisy zabiegów

OPIS I CHARAKTERYSTYKA KOLAGENU
Kolagen -jest-głównym białkiem organizmów żywych. Występuje w skórze, ścięgnach, kościach, rogówce oka, błonach i wszystkich naczyniach włosowatych.
Kolagen przez całe nasze życie podlega stałej wymianie. Proces ten w warunkach fizjologicznych zostaje zachwiany u kobiet i mężczyzn w okresie naturalnego starzenia się. Wówczas procesy niszczenia zaczynają przeważać nad procesami odtwarzania. Brak lub zbyt wolne wytwarzanie kolagenu nie wystarcza dla potrzeb tkankowych, narządowych i komórkowych, rozpoczyna się proces starzenia tkanek miękkich i kości.
Kolagen stosowany w kosmetyce to produkt, który dzięki swoim właściwościom daje szansę na uzupełnienie w organizmie człowieka niedoborów naturalnego kolagenu. Zastosowanie tego produktu powoduje naturalną stymulację organizmu do obrony, ochrony i odbudowy.
Kolagen kosmetyczny jest preparatem otrzymywanym ze skór ryb słodkowodnych, o charakterystycznym naturalnym zapachu. Swoją budową przypomina kolagen produkowany przez organizm człowieka, co powoduje jego całkowitą przyswajalność. Jest on dostępny w trzech rodzajach dokładnie dostosowanych do konkretnych potrzeb organizmu.
WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE KOLAGENU
Systematyczne stosowanie preparatu powoduje:
- głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry,
- regenerację skórę,
- wygładzanie zmarszczek i blizn,
- zapobiegnie powstawaniu nowych zmarszczek,
- zmniejszenie rozstępów,
- regenerację, wzmacnianie włosów i paznokci,
- spowalnianie procesu starzenia.
Kolagen wykazuje korzystny wpływ:
- w dermatologii przy leczeniu problemów skórnych, takich jak: oparzenia, blizny pooparzeniowe, trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, łuszczyca, łupież, przy leczeniu żylaków i kruchych naczyń krwionośnych.
- przy leczeniu zwichnięć, skręceń, złamań
INNE ZASTOSOWANIA PREPARATU
Masaże
Polecamy w szczególności osobom korzystającym z masaży pielęgnacyjnych, poprawiających wygląd skóry, do masowania poszczególnych części ciała oraz do masażu całego ciała. Poprzez wklepywanie i wmasowanie preparatu zwiększa się jego przenikanie przez skórę.
Regeneracja włosów
Stosowany na włosy przywraca im naturalną barwę i elastyczność. Likwiduje zmiany łojotokowe, łupież, stany zapalne. Przy stałym stosowaniu korzystnie poprawia ich wzrost. Dla osób, które mają problemy z łupieżem, z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem proponujemy nakładać kolagen na włosy i skórę głowy.

MASAŻ CHIŃSKI BEZPIECZNE USTAWIANIE STAWÓW I KRĘGOSŁUPA :
MASAŻ CHIŃSKI BEZPIECZNE USTAWIANIE STAWÓWMASAŻ CHIŃSKI BEZPIECZNE USTAWIANIE STAWÓW I KRĘGOSŁUPA : MASAŻ CHIŃSKI BEZPIECZNE USTAWIANIE STAWÓW
Rozluźnia napięte mięśnie całego ciała i uwalnia ja od bólu, rozluźnia stawy i bezboleśnie koryguje ustawienie stawów ( wszelkie „wybicia”, skręcenia, kontuzje i inne urazy ). Daje wspaniałe efekty przy takich schorzeniach jak : rwa kulszowa, dyskopatia, wszelkie bóle pleców i kości krzyżowej („bóle krzyża”), bóle karku, skoliozy itp. Koryguje wady postawy i nierówności kończyn dolnych. Daje szybkie efekty. Cały zabieg jest przyjemny i bezpieczny. Pacjent ubrany jest w cienkie bawełniane ubranie (koszulka i getry).
MASAŻ DŹWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH I GONGÓW
Masaż dźwiękiem mis i gongów - indywidualny - wprowadza w stan głębokiego rozluźnienia. Dociera bardzo głęboko. Masuje dosłownie każdą komórkę ciała. Daje bardzo przyjemne doznania. W stanie takiego głębokiego relaksu organizm szybko się regeneruje. Przyspiesza powrót do zdrowia. Pomaga miedzy innymi w stanach lękowych, depresji w rekonwalescencji. Usuwa blokady spowodowane przez stres.
Kąpiel w dźwiękach gongów i mis - w sesjach uczestniczy więcej ludzi – działanie zbliżone jak w przypadku mis lecz gongi działają bardziej w aurze człowieka. MASAZ JIN SHI DO – to stary wschodni masaż, który wykonuje się na podstawie diagnostyki z pulsu. W odczuwalny sposób wpływa na pracę całego organizmu. Harmonizuje, doprowadza do równowagi energetycznej na poziomie umysłu i ciała.
MASAŻ KLASYCZNY, LIMFATYCZNY, BAŃKĄ CHIŃSKĄ
ŚWIECOWANIE USZU METODĄ INDIAN HOPI
STAWIANIE BANIEK
MASAŻ STÓP
MASAŻE RELAKSUJĄCE

Depilacja laserowa - sposób na gładką skórę
Depilacja laserowa jest dotychczas jedyna metodą pozwalającą na trwałe zniszczenie mieszków włosowych. Tradycyjne metody usuwania owłosienia jak golenie, elektroliza woskowanie, depilatory chemiczne, czy mechaniczne to zabiegi zwykle bolesne, powodujące podrażnienia, ich efekty są krótkotrwałe, a odrastające włosy są twardsze i ciemniejsze. Metoda usuwania owłosienia Laserem Syneron Galaxy jest mało bolesna, bezinwazyjna, laser działa wybiórczo na melaninę w obrębie mieszka włosowego. nie uszkadza skóry. System posiada amerykański atest bezpieczeństwa i jakości wydawany przez FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie. Średnio depilacja okolicy wargi górnej trwa około 5 minut a depilacja obu pach około 20 minut. W końcówkę lasera wbudowany jest system aktywnego chłodzenia skóry, co zmniejsza dyskomfort odczuwany przez klienta do minimum.
Światło lasera działa na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu zwanej anagenem, nie działa natomiast na włosy pozostające w fazie spoczynkowej - to sprawia, że konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu dla osiągnięcia oczekiwanego efektu. Istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością barwnika zawartego we włosie, a skutecznością laserowej depilacji, wiec osoby z włosami bardzo jasnymi lub siwymi muszą liczyć sic z gorszymi efektami końcowymi laserowej depilacji. Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona i zaróżowiona. Zaróżowienie znika po kilkunastu minutach a u osób wrażliwych może utrzymywać się do kilku godzin. Zabiegi można wykonywać u kobiet, jak i u mężczyzn. Laser skutecznie usuwa owłosienie z okolic: wąsika, brody, bikini, pach, brzucha, pleców. karku. torsu, szyi, ramion, przedramion, ud, łydek, itd.
Zabieg laseroterapii można wykonywać po ustąpieniu świeżej opalenizny. Skóra przed zabiegiem powinna być ogolona I niczym nieposmarowana. Należy unikać stosowania kremów depilujących jeden tydzień przed depilacją. Przeciwwskazania: ciąża , rozrusznik serca, zażywanie leków fotouczulających np. antybiotyki, przyjmowanie ziół dziurawca, nagietka (przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem, reaccutan (zażywany w ciągu ostatnich sześciu miesięcy), krem samoopalający (przestać stosować na dwa tygodnie przed zabiegiem), świeżo opalona skóra, bielactwo, łuszczyca, choroby nowotworowe, peeling (przestać używać na dwa tygodnie przed zabiegiem) , stosowanie kremu z retinolem, wit.c (przestać używać na trzy tygodnie przed zabiegiem ) , przed zabiegiem min. 1 miesiąc należy unikać depilacji woskiem.

Fotoodmładzanie Elos - przełom w kosmetologii
Efekt gładszej , młodszej , jędrniejszej skóry!!!
W młodości nie mamy większych problemów z naszą skórą , jednak wraz z upływem czasu niezdrowy tryb życia i nieodpowiednia dieta, uszkodzenia słoneczne i naturalne procesy starzenia sie skóry powodują, że nasza skóra daleka jest od tej wymarzonej....
Na szczęcie mamy już na to sprawdzony sposób — laserowe odmładzanie.
Fotoodmładzanie to znakomity zabieg laserowego odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni itd. To jeden z najbardziej skutecznych sposobów odmładzania. Metoda ta cieszy się ogromną popu1arnocią w Stanach Zjednoczonych, gdzie wykonuje się ją w każdym gabinecie laseroterapii. Zabiegi są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne, trwają ok.20 minut, skóra po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona, więc nie ma potrzeby rezygnować z normalnej aktywności.
Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. System IPL emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele defektów fotoostarzenia równocześnie. Zabiegi pobudzają komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowania włókien kolagenowych, zwiększa się odżywienie i dotlenienie skórek. Uzyskujemy efekt wygładzenia zmarszczek, poprawy faktury skóry, w sposób widoczny zwężają się rozszerzone pory. Skóra po zabiegu jest bardziej zwarta, gładsza, pełniejsza od wewnątrz, odmłodzona.
Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry i odmładza ją, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia. W okresie pomiędzy zabiegami w skórze zachodzą procesy lecznicze i naprawcze. Likwidacji ulegają wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze oraz naczynka. Metoda ta dzięki swoim cechom została uznana za ,,złoty środek” w leczeniu zmian objętych terminem ,,photoageing”. Obecny rozwój technologii pozwala nam poprawiać wygląd skóry bez sięgania po metody chirurgiczne.
Przeciwwskazania: ciąża, rozrusznik serca, zażywanie leków fotouczulących np.:
antybiotyki, przyjmowanie ziół dziurawca, nagietka (przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem), reaccutan (zażywany w ciągu ostatnich sześciu miesięcy), krem sarnoopalający (przestać stosować na dwa tygodnie przed zabiegiem), świeżo opalona skóra, bielactwo, łuszczyca, choroby nowotworowe, peeling (przestać używać na dwa tygodnie przed zabiegiem), stosowanie kremu z retinolem, wit.c (przesta używać na trzy tygodnie przed zabiegiem)

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek, wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje stopniowo dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Aparat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię spełniającą wszystkie wymagane normy europejskie w spektakularny sposób poprawiając funkcjonowanie skóry. Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego peelingu pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Mówimy tu o kontrolowanej mikrodermabrazji, ponieważ intensywność zabiegu(głębokość złuszczania)jest dobierana indywidualnie dla pacjęnta. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nie inwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń jak w przypadku innych metod peelingu. To zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę. Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni, można również wykonywać jednorazowo.

*Zalety mikrodermabrazji:*

- bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania
- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
- nie ma ograniczeń wiekowych
- zabieg jest bezbolesny
- możliwość częstego powtarzania
- alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
- likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
- odnowa komórkowa
- generalna regeneracja skóry
- eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń po słonecznych
- przyspieszenie krążenia krwi i limfy
- zwiększenie absorbcji kosmetyków-odżywienie i nawilżenie skóry
- wzmocnienie zdolności obronnych skóry

*Wskazania do mirkrodermabrazji :*

- *trądzik* pospolity (grudkowy)
- blizny potrądzikowe
- łojotok
- rozszerzone pory
- zaskórniki, prosaki
- blizny
- przebarwienia i odbarwienia
- uszkodzenia posłoneczne
- szorstki, zrogowaciały naskórek
- rozstępy
- *cellulit*
- wiotkość skóry
- rogowacenie okołomieszkowe

Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga ograniczenia aktywności życiowej, jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach. Systematyczne stosowane zabiegi nadają skórze młodzieńczy wygląd i czynią ją bardziej promienną. Z każdą sesją efekty potęgują się, skóra staje się coraz bardziej gładka, elastyczna, świetlista, nabiera zdrowego kolorytu.

PEELING KAWITACYJNY I ULTRADŹWIĘKI

Współczesna kosmetologia oferuje klientom coraz bardziej komfortowe i spektakularne zabiegi. Zastosowanie nowoczesnej cyfrowej aparatury jest bezbolesna alternatywa dla tradycyjnych metod np. Manualnego oczyszczania skory. Zwiększa ona również możliwości transportowania składników aktywnych w głąb skory. Super sonic skin scrubber wykorzystuje wielokierunkowe działanie technologii ultradźwiękowej. Ten bezoperacyjny system intensywnej regeneracji skory daje możliwość przeprowadzania zabiegów przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych jak również wspomagających leczenie poważnych problemów skórnych. Spektakularne efekty uzyskujemy łącząc peeling kawitacyjny z sonoforeza ; czyli wprowadzaniem składników aktywnych za pomocą fali ultradźwiękowej. Zabieg taki przypomina masaż wykonywany za pomocą głowicy w obecności żelu sprzęgającego, gwarantującego całkowite przenikanie fali, w głąb skory.

PEELING KAWITACYJNY :
NA CZYM POLEGA DZIALANIE PEELINGU KAWITACYJNEGO?
Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają, Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego oczyszczenia skory z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.

*ZALETY STOSOWANIA PEELINGU KAWITACYJNEGO.*

- Usuwa martwy naskórek, zaskórniki , odblokowuje i oczyszcza pory.
- Bezboleśnie, szybko i dokładnie. czyści skore twarzy, szyi i dekoltu
- Reguluje wydzielanie sebum
- Stymuluje komórki do naturalnej odnowy.
- Wspomaga leczenie trądziku.
- Rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne i spłyca blizny.
- Nie wymaga rozgrzewania dlatego można go bezpiecznie wykonywać przy skórach naczyniowych i wrażliwych.
- Dezynfekuje obszar poddany zabiegowi, zapobiegając pojawieniu się stanów zapalnych.
- Przygotowuje skore do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększającej możliwości absorpcyjne.

ULTRADŹWIĘKI:
CO TO SA ULTRADŹWIĘKI?
Jest to fala o częstotliwości 20 000 Hz, czyli powyżej zakresu słyszalności ucha ludzkiego, oddziałująca na ciało poprzez delikatny masaż powodując regeneracje i odmładzanie tkanek.
Wpływ fali ultradźwiękowej na skórę
- Zwiększa rozpuszczalność błon komórkowych, umożliwiając wtłaczanie substancji aktywnych
- w widoczny sposób Zwiększa efektywność zabiegów kosmetycznych
- pomaga wzmocnić naczynia krwionośne
- stymuluje regeneracje uszkodzonej tkanki, przyspieszając wygładzanie blizn
- eliminuje zmarszczki i zapobiega ich tworzeniu
- likwiduje "worki" i cienie pod oczami, poprawiając krążenie krwi i limfy
- rozbija cząsteczki tłuszczu, zwiększając skuteczność zabiegów antycellulitowych i ujędrniających - zwalcza cellulit
- wygładza i nawilża skórę

Dzięki tym inteligentnym urządzeniom wizyty w gabinecie kosmetycznym stanowią bezbolesna alternatywę w stosunku do inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.